איתור דליפות גז

דליפות גז- גז הבישול הוא חבר טוב של האדם, הוא עוזר בבישול, חחימום חדרים, חימום מים, יבוש כביסה ועוד שימושים רבים. אך קיים פן נוסף לגז, כשקוראת תקלה והגז יוצא לאוויר ללא ניצול (שריפה).

 

כי אז מהווה הגז סכנה רבה. גז הבישול כבד מהאוויר ולכן אינו מתנדף מעצמו, אלא מחפש את המקום הנמוך ביותר ולשם מתנקז הגז ומחכה לניצוץ, זה יכול להיות כל מקור ניצוץ: מקרר שמפעיל את עצמו, הדלקה של אור, אפילו מכשיר הפלאפון שלנו יכול ליצור ניצוץ מסוכן, סיגריה שמולכת, רכב שמניע או עובר בסביבה. המקומות המסוכנים ביותר שבהם הגז מתנקז הם מקלטים, מרתפים, בורות, משם קשה מאוד לאייד את הגז מכיוון שהוא כבד יותר מהאוויר.

פיצוץ: אם קיים יחס בין גז לאוויר שנע בין 2%- 10% ונגרם ניצוץ מאחת הסיבות המוזכרות לעיל נוצר פיצוץ נפחי, פיצוץ זה מסוכן מאוד ואף חזק מחומר נפץ ולכן יש לעשות הכל כדי למנוע התרחשות זו.

זיהוי דליפת גז וטיפול בהן: לגז הבישול עצמו אין ריח, את הריח החריף מוסיפים לו לחוד (מרקפטן) כדי שנוכל לזהות את נוחכות הגז באוויר. במידה ומריחים גז עלינו לנקוט בצעדים הבאים:

1. אין להפעל שום מכשיר חשמלי (כולל הדלקת אור) בכדי למנוע ניצוץ הגורם לפיצוץ.

2. לאתר את ברז הגז בדירה (במידה והריח בדירה)  ולסגור אותו, אם הריח בחדר המדרגות, יש לסגור את הברז הקומתי שנמצא בארון הגז. אם הריח חזק ומתפשט לכל הקומות יש לסגור את ברז הגז הראשי שנמצא בדרך כלל בקומה הראשונה בארון הגז.

3. יש לפתוח את כל פתחי האוורור, דלתות, חלונות או כל פתח אחר.

4. הרחק אנשים מאיזור הריח והתרחק בעצמך.

5. הזמן טכנאי גז. טכנאי הגז בכל החברות זמינים למקרי דליפה 24/7. בדרך כלל יגיע טכנאי ויסגור את כל מקורות הגז.

6. במקרים חמורים יש להזעיק את מכבי האש, הם מתורגלים במצבי דליפה והם עובדים בשיתוף עם טכנאי הגז לאיתור ועצירת הדליפה. (הזמנת מכבי אש כרוכה בתשלום).

 

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

ציבור מקבלי שירות גז

טכנאי גז עבור המגזר הפרטי

טכנאי גז עבור מעצבי דירות ואדריכלים

טכנאי גז עבור קבלנים

טכנאי גז לציבור הדתי והחרדי

סרט שממחיש את תהליך התקנת הגז

להמחשה בלבד- לכל התקנה יש לקרוא לטכנאי גז מוסמך או לחברת הגז שלך

טכנאי גז מדופלם

טכנאי גז מוסמך מעל ל-10 שנים

מספר רשיון 393772

שעות עבודה א'-ה' 8-20

יום ו' 8-12

שירות אמין מהיר מלווה בהסברים

 

052-8330726